ZAJĘCIA

Pretty young woman doing yoga exerciseJOGA DYNAMICZNA

Zajęcia dla osób preferujących dynamiczne formy pracy z ciałem. Przeskoki, efektowne balanse i zmęczenie fizyczne nie przesłaniają jednak głównego celu zajęć- koncentracji, harmonijnego rozwoju ciała i ducha, świadomej pracy z oddechem. Skupienie się na ruchu i skoordynowaniu go z oddechem pozwala wejrzeć w siebie, uspokoić myśli łagodząc objawy stresu. Opanowanie wymagających asan, pokonywanie własnych obaw i słabości, bez porównywania się do innych uczy samodyscypliny i buduje spokojną pewność siebie.

 Business woman in conference roomGENTLE YOGA

Program zajęć oparty o klasyczny system hatha joga i pranajamę (techniki oddechowe), wzbogacony o ćwiczenia dla zdrowego kręgosłupa. Łagodniejsza praktyka oparta o spokojne ruchy, dużą wagę przywiązuję do prawidłowego ułożenia ciała, a zwłaszcza kręgosłupa,  pracy z oddechem i rozwijania świadomości ciała.  Zajęcia dla osób w każdym wieku, także mało aktywnych fizycznie, oraz osób początkujących, które chcą nauczyć się prawidłowo wykonywać asany zanim zdecydują się na dynamiczniejszą praktykę.

spine-257870_1280REHA-JOGA Zajęcia łączące postawy jogi i Pilates z ćwiczeniami rehabilitacji ruchowej. Ofert skierowana jest do osób cierpiących na schorzenia narządu ruchu, którym zdrowie nie pozwala na udział w bardziej dynamicznych formach ruchu. Poza ćwiczeniami zwiększającymi zakres ruchu w stawach i wydolność układu krążenie program zajęć obejmuje również naukę przyjmowanie prawidłowej postawy ciała i prawidłowych wzorców ruchowych, ergonomii wykonywania czynności dnia codziennego, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne.

 

Training pilatesPILATES

 System bezpiecznych ćwiczeń wzmacniających i uelastyczniających mięśnie oraz kształtujących sylwetkę. Idealny zarówno dla aktywnych jak i dla tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z większości innych form ruchu. Podobnie jak joga, Pilates wpływa dobroczynnie zarówno na ciało jak i umysł: uspokaja, uczy prawidłowego oddechu, wzmacnia, uelastycznia i wysmukla mięśnie, modeluje sylwetkę, pozwala zgubić zbędne kilogramy, oraz poprawia koordynację zapewniając lekkość i płynność ruchów. Pilates stanowi również bezpieczne uzupełnienie rehabilitacji po urazach stawów i kręgosłupa.

  Fit blonde stretching back on exercise ball smiling at camera on the beach ZDROWY KRĘGOSŁUP Profilaktyka problemów z kręgosłupem: wzmocnienie gorsetu mięśniowego, uelastycznienie kręgosłupa, nauka prawidłowego wykonywania czynności dnia codziennego i prawidłowej postawy ciała. Doskonałe zajęcia dla osób spędzających cały dzień za biurkiem i chcących w bezpieczny sposób zadbać o swoje plecy. Zapraszam także tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą korzystać z bardziej obciążających organizm form ruchu.

 

 

woman lotusSTREFA KOBIET:

Profilaktyka i terapia wysiłkowego nietrzymania moczu- łagodna forma holistycznej pracy z ciałem  oparta o autorską metodę łączącą elementy fizjoterapii dna miednicy, hatha jogi i jogi hormonalnej, pilates, ćwiczeń oddechowych i technik relaksacyjnych.  Celem zajęć jest wzmocnienie mięśni dna miednicy i ich integracja z głębokimi  mięśniami posturalnymi, uregulowanie gospodarki hormonalnej i wyrobienie świadomości ciała w celu poprawy stanu zdrowia i jakości życia.

Korzyści?

 • profilaktyka i terapia wysiłkowego nietrzymania moczu
 • przywrócenie elastyczności mięśni dna miednicy po porodzie i zabiegach operacyjnych
 • wzmocnienie kręgosłupa i profilaktyka bólów krzyża
 • uregulowanie gospodarki hormonalnej i łagodzenie objawów menopauzy
 • profilaktyka osteoporozy
 • likwidacja obrzęków i poczucia ciężkości nóg
 • gracja i sprężystość ruchów
 • zwiększenie zakresu ruchu i zapobieganie zwyrodnieniom stawów
 • kształtowanie sylwetki i korekta postawy ciała
 • głęboki i spokojny oddech
 • podniesienie świadomości ciała, umiejętność odczytywania jego sygnałów i odpowiadania na jego potrzeby
 • podniesienie zadowolenia z życia erotycznego

Sportliche Seniorin beim StrechingAKTYWNY SENIOR  

Program przystosowany dla osób starszych łączy elementy rehabilitacji,hatha jogi, jogi hormonalnej, Pilates, ćwiczeń funkcjonalnych, oddechowych i relaksacyjnych i delikatnego stretchingu. Zajęcia cechuje nieco mniejsza intensywność przez co mniej obciążają układ kostno-stawowy i sercowo- naczyniowy. Ćwiczenia poprawiają krążenie, zapobiegają osteoporozie i innym chorobom wieku dojrzałego, wzmacniają mięśnie posturalne i mięśnie dna miednicy, poprawiają koordynację i poczucie równowagi, utrzymują elastyczność stawów i prawidłowy zakres ruchu. To także doskonała okazja by nawiązać nowe znajomości i spędzić czas w gronie aktywnych, pełnych energii radosnych osób.

                                                     

STRETCHING   Oparte zarówno na formach klasycznych jak i nowoczesnych metodach treningowych bezpiecportrait of sport girl doing yoga stretching exercise, studio shzne ćwiczenia rozluźniające i rozciągające. Doskonałe uzupełnienie treningu biegowego czy siłowego zapobiegające kontuzjom i uelastyczniające mięśnie.

 
tereskaJOGA RODZINNA

 Formuła zajęć powstała z myślą o rodzicach, którzy chcieliby przyjść na zajęcia, a jednocześnie spędzić czas z dziećmi, oraz dla dzieciaków pow. 6 r.ż. Kameralne zajęcia w rodzinnej atmosferze przyniosą korzyści zarówno dużym, jak i małym uczestnikom.  To doskonałe rozwiązanie dla rodziców, którzy często w poczuciu winy, że spędzają niewiele czasu z pociechami rezygnują z zrobienia czegoś dla siebie. U dzieci natomiast joga wyrabia koncentrację, zwinność, poczucie równowagi, koordynację ruchową i uczy prawidłowej postawy ciała. No i mogą uczestniczyć w “dużych” zajęciach z mamą albo tatą:)

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

 Program “skrojony na miarę”. Poza wspomnianymi powyżej

 • Terapia wysiłkowego nietrzymania moczu

 • fizjoterapia funkcjonalna

PONIŻEJ KILKA PODSTAWOWYCH ZASAD PANUJĄCYCH NA ZAJĘCIACH:

 • Najważniejszą zasadą jest uważna obserwacja swojego ciała, słuchanie wysyłanych przez nie sygnałów i  szacunek dla jego ograniczeń. Nie porównujemy się z innymi, nie zmuszamy się, kierowani niezdrową ambicją do wykonania zbyt trudnych dla nas ćwiczeń.
 • O wszystkich problemach zdrowotnych należy poinformować mnie przed przystąpieniem do pierwszych zajęć (w szczególnych przypadkach będę prosić o zgodę lekarza na uczestnictwo w zajęciach), oraz zawsze w przypadku zaistnienia istotnych zmian samopoczucia  (miesiączka, ból, niedyspozycje żołądkowe itp.)
 • Jeśli podczas zajęć pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy należy NATYCHMIAST przerwać ćwiczenie i powiadomić mnie o nich.
 • Na zajęcia nie przychodzimy bezpośrednio po obfitym posiłku (najlepiej odczekać min.2 godziny)
 • Ćwiczymy w wygodnych, niekrepujących ruchu strojach i na boso
 • Zapewniam maty, paski itp. Można oczywiście korzystać ze swojego sprzętu, o ile nie stanowi on zagrożenia dla bezpieczeństwa (typowe turystyczne maty najczęściej nie nadają się do ćwiczeń).

Szczegółowe regulacje związane z opłatami, środkami bezpieczeństwa i zasadami zachowania panującymi na zajęciach znajdują się w zakładce REGULAMIN: http://yogapolis.wordpress.com/zajecia/regulamin/. Proszę o zapoznanie się z nimi przed rozpoczęciem przyjściem do studio- zagwarantuje to bezpieczeństwo i przyjazną atmosferę, a także pozwoli uniknąć konfliktów i niezręcznych sytuacji.  Wykupienie karnetu jest jednoznaczne z zaakceptowaniem regulaminu.